10 faktów o kotach, których prawdopodobnie nie znasz

16 June 2017

Czy wiesz, że pewien fizyk uczynił ze swojego kota współautora swojej pracy naukowej, ponieważ w trakcie pisania omyłkowo napisał „my” zamiast „ja” i postanowił tego nie zmieniać? Możesz wierzyć lub nie, ale w rządzie brytyjskim pracuje kot, który ma bardzo ważną posadę Głównego Myszołapa w służbie Jej Królewskiej Mości. Tutaj możesz zapoznać się z jego oficjalną stroną rządową. Następny fakt może Cię kompletnie nie zdziwić – pewnie badania dowiodły kiedyś, że koty świetnie rozpoznają głos właściciela, ale zwyczajnie postanawiają go ignorować. Poniżej przedstawiamy kilka interesujących i mało znanych faktów o kotach. Nie zapomnij napisać nam w komentarzu, który z nich najbardziej Ci się spodobał! :)

#1

Pewna rosyjska kotka o imieniu Masha uratowała życie dziecka. Kotka znalazła około 3-miesięczne niemowlę porzucone w kartonie na mrozie, w śniegu. Wskoczyła do kartonu, owinęła się wokół dziecka ogrzewając je i miauczała tak długo, aż zwróciła uwagę ludzi.

#2

W 1985 Freddie Mercury wydał solowy album który zadedykował w sposób następujący: „Dla mojego kota Jerry’ego. A także dla Toma, Oscara i Tiffany’ego oraz dla wszystkich miłośników kotów we wszechświecie – reszta może się chrzanić.”

#3

Do Księgi Rekordów Guinnessa przestano dopisywać i nagradzać najgrubsze koty oraz wszelkie inne zwierzęta, w celu zniechęcenia do umyślnego przekarmiania.

#4

W nocy Disneyland przechodzi pod władanie dzikich kotów. Ponieważ koty kontrolują populację myszy, Disney chroni je, sterylizuje i leczy.

#5

Koty przynoszą swoim ludziom myszy i inne upolowane zwierzątka, ponieważ uważają ich za nadzwyczaj beznadziejne koty, które nie potrafią przetrwać samodzielnie. Po prostu przynoszą nam prezenty!

#6

Za każdym razem, gdy Twój kot powoli zamyka i otwiera oczy lub mruga do Ciebie, oznacza to, że Ci ufa i traktuje Cię jak przyjaciela.

#7

Wiele schronisk w Ameryce nie pozwala na adopcję czarnych kotów w okolicy Halloween, z obawy o torturowanie lub poświęcanie kotów.

#8

W 1879 Belgia podjęła próbę dostarczania poczty za pomocą kotów. Próba się nie powiodła.

(Prawdopodobnie dlatego, że koty siadały na listach)

#9

Kot Oskar, mieszkający w domu spokojnej starości potrafił przewidywać nadchodzącą śmierć pensjonariuszy z taką dokładnością, że pracownicy zawsze wzywali rodzinę.

#10

Posiadanie kota pozwala obniżyć ryzyko zawału serca o jedną trzecią.

(Ale to chyba zależy od kota…)

źródło: bordepanda

Subscribe

Blog

Main site