O ubezpieczeniu VetsForPets

O ubezpieczeniu VetsForPets

Jak poinformować nas o wypadku ubezpieczeniowym i uzyskać ubezpieczenie VetsForPets:
Przyślij e-mail na adres: info@flatsforpets.com z następującymi informacjami:
Numer zamówienia
Data i miejsce zdarzenia
Imię zwierzęcia
Imię i dane kontaktowe petsittera
Szczegółowy opis okoliczności zdarzenia
Fotografia obrażeń zwierzęcia i rachunku z kliniki weterynaryjnej
Informacje kontaktowe kliniki, w której odbywało się leczenie
Swoje dane osobowe i kontaktowe

Ważne: FlatsForPets powinno zostać powiadomione o incydencie w ciągu 7 dni od zakończenia opłaconego terminu usługi petsittera. W przypadku naruszenia ustalonych terminów ubezpieczenie VetsForPets jest nieważne.
Jak długo trwa proces rozpatrzenia wypadku ubezpieczeniowego?
Czas trwania procesu zależy od stopnia ciężkości wypadku, jakości i terminowości złożenia dokumentu i wzajemnego powiązania między właścicielem zwierzęcia i petsitterem. Staramy się jak najszybciej rozpatrywać wypadki ubezpieczeniowe i przewidujemy, że średnio cały proces może zająć do miesiąca czasu.
Jakie usługi pokrywa VetsForPets?
Opieka nad zwierzęciem w domu petsittera
Opieka nad zwierzęciem w domu właściciela zwierzęcia
Wyprowadzanie psa

Co zawiera ubezpieczenie VetsForPets?
Leczenie zwierzęcia i opieka weterynaryjna w wyniku doznania obrażeń w czasie świadczenia usługi. Pokrywamy leczenie zwierzęcia na maksymalną kwotę 200 złotych.

Czego nie pokrywa ubezpieczenie VetsForPets?
Usługi zamówione bez pośrednictwa strony FlatsForPets
Obrażenia spowodowane przez zwierzę, doznane przez petsittera lub członków jego rodziny w czasie świadczenia usługi
Szkoda wyrządzona przez zwierzę własności petsittera (samochód, dywany, meble i tak dalej)
Szkoda wyrządzona wszelkiej własności właściciela zwierzęcia
Naruszenie obowiązku zawodowego (na przykład wyprowadzenie zwierzęcia bez smyczy w miejscu, które nie jest bezpieczne i nie jest przeznaczone dla takiego wyprowadzania)
Leczenie już istniejących problemów ze zdrowiem zwierzęcia, takich jak starość zwierzęcia, dla którego świadczona jest usługa lub innych już istniejących problemów, takich jak: infekcje dróg oddechowych, dróg moczowych/ infekcje pęcherza moczowego, choroby krwi, wymioty, biegunka i inne rozstroje przewodu pokarmowego. Gorąco zachęcamy, by zebrać jak najwięcej informacji o zwierzęciu przed świadczeniem usługi.
Utrata „wystawowego wyglądu” zwierzęcia w procesie okazania usługi
Wszystkie straty (prowizje i opłaty) w przypadku rezygnacji przez właściciela zwierzęcia z zaplanowanego wyjazdu lub urlopu.
Wydatki na przejazd zwierzęcia i jego właściciela
Utrata reputacji i dochodów w wyniku rezerwacji przez FFP
Straty moralne poniesione w wyniku rezerwacji przez FFP

Jakich jeszcze przypadków nie pokrywa ubezpieczenie VetsForPets?
Zwierzę domowe, które już kilkukrotnie napadało na inne zwierzęta lub ludzi. Gorąco zachęcamy, by zebrać jak najwięcej informacji o zwierzęciu przed świadczeniem usługi.
Zwierzę należy do niebezpiecznej rasy psów. A konkretnie takie psy jak: pitbulterier, Petit Basset Griffon Vendéen, mastif tybetański, mastif, amerykański staffordshire terrier, Bouvier des Flandres, leonberger, Toy Fox Terrier, południowoafrykański boerboel, buldog amerykański, doberman, rottweiler. Lista ta może zostać poszerzona o każdą inną rasę niebezpiecznych psów, wprowadzonych na listy odpowiednich organów.
Zwierzę petsittera nie jest pokryte ubezpieczeniem tak samo jak inne zwierzęta znajdujące się w domu petsittera, dla których nie są świadczone usługi, zamówione za pośrednictwem FFP.
Ubezpieczenie VetsForPets nie obejmuje struktur komercyjnych (prywatne hotele dla zwierząt, hotele i motele dla zwierząt).
Ubezpieczeniem nie są pokryci petsitterzy, którzy w ciągu ostatnich 7 lat mają za sobą jakiekolwiek naruszenia prawa (z wyjątkiem naruszenia zasad ruchu drogowego).